ذکرهایی برای آرامش در خواب

ساخت وبلاگ
چکیده :     ذکرهایی برای آرامش در خواب بسیاری از ما ... با عنوان : ذکرهایی برای آرامش در خواب بخوانید :

 Calyx Double Sinningia #sinningia #gesneriads #gesneriad #苦苣苔 #岩桐屬 #岩桐 #熱帯植物 #houseplants #gesneriaceae

 

  ذکرهایی     برای     آرامش   در   خواب  

بسیاری از ما خواب راحت و آرامی نداریم و این مسئله میتواند دلایل جسمی و روحی متفاوتی داشته باشد اما در اکثر موارد ریشه نا آرامی در خواب عوامل روحی است که خوابیدن این نعمت بزرگ را به کام ما تلخ میکند دین بی نظیر ما برای این هم راهی اندیشیده است و با دستو رالعمل هایی ساده و کم هزینه و بدون عوارض دنیایی از آرامش را به ما ارزانی میدارد .
قبل از خواب چه اعمالى انجام دهیم که آرامش کامل داشته باشم؟
اعمال مستحب فراوان است، شما هر ذکر و دعایى را که قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا که تنها نام خداست که آرامبخش دلهاست اگر می توانید شب‏ها قبل از خواب، دو رکعت نماز و سوره «ملک» را بخوانید و «زیارت عاشورا» را زمزمه کنید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود. در هر حال شما هر کار مستحبى را قبل از خواب انجام دهید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود. از صلوات غافل نباشید که حلّال مشکلات است؛ «دعاى فرج» را زمزمه کنید و در نهایت در رختخواب کارهاى روزتان را مرور نمایید. هرکدام اشتباه بوده سعى کنید جبران کنید و به فکر آن باشید که دیگر تکرار نشود و یا اگر قابل اصلاح است اصلاح کنید. خود را به ایزد منان سپرده و گونه خود را بر زمین بگذارید و بگوید «الهى لا تکلنى الى نفسى طرفة عین ابدا» ؛ خداوندا مرا لحظه ای(چشم بر هم زدنی) به خودم وامگذار.


دعاء هنگام خواب:
۱- گفتن سه بار تسبیحات اربعه .
۲- سه بار خواندن سوره توحید.
۳- چهارده بار صلوات به نیابت ۱۴معصوم .
۴- طلب مغفرت برای تمام مومنان و مردگان .
۵- گقتن تسبیحات حضرت زهرا(س) .
۶- خواندن آیت الکرسی،فلق،ناس و کافرون .
۷- خواندن این دعا که به منزله ی هزار نماز است: یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُ
بِقُدْرَتِهِ وَ یَحْکُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ


ذکر هنگام خواب
امام صادق (ع ) فرمودند: کسى که هنگام خواب سه بار ذکر زیر را بگوید، مانند روزى که از مادر متولد شده است ، از گناهان بیرون مى آید:
«الحمد لله الذى علا فقهر، و الحمد لله الذى بطن فخبر، والحمد لله الذى ملک فقدر، و الحمد لله الذى یحیى الموتى و یمیت الاحیاء و هو على کل شى ء قدیر.» ؛ همه ثناها مخصوص خداوندى است که پیروز و غالب است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است که دانا به نهان و آشکار همه چیزى است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است که مالک و توانا است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است که مردگان را زنده نموده و زندگان را مى میراند، و او بر هر چیزى توانا است .(۱)


ذکر هنگام از خواب پریدن
خواندن این ذکر عظیم: کسی که در شب از خواب بیدار شود و اذکار زیر را بخواند و بعد از آن بگوید: «اللّهم اغْفِر لی». پروردگارا! مرا مورد عفو و بخشش خود قرار ده یا دعائی بکند خداوند جوابش را می *دهد و اگر وضوء بگیرد و نماز بخواند نمازش قبول می *شود. دعا این است.
«لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِیْکَ لَهُ، لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیْرٌ. سُبْحَانَ اللهِ، وَالْحَمْدُ لِلَّهِ، وَاللهُ أَکْبَرُ. ولاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ» ؛ هیچ معبودی بجز الله نیست تنها و بی *شریک است و عظمت و ستایش برای اوست و بر هر چیزی تواناست ستایش و پاکی برای خداست و غیر از او خدایی نیست. حول و قوه و توکل تنها بر اوست. (۲)

 

آیه ای در قرآن برای گره گشای بخت برای دختران

آیا آیه ای در قرآن برای درخواست ازدواج از حق تعالی وجود دارد که گره گشای بخت برای دختران باشد؟(البنه به جز آیه ۷۴ سوره فرقان )

پاسخ : 
سحر و جادو و بستن بخت از امورى است که واقعیت دارد البته یادگیرى و یاد دادن آن حرام است. شایان ذکر است: گرچه سحر و جادو واقعیت دارد ولى نیامدن خواستگار براى دختر اصلا دلیل بسته شدن بخت نمى باشد و غالب آنچه امروزه در میان مردم در این باره شایع است بى‏اساس مى‏باشد و اکثر کسانى که به این امور مى‏پردازند کلاه بردارانى هستند که از این طریق قصد اخاذى و پر کردن جیب خود را دارند. ولى اگر بر فرض موردى پیدا شد که سحرى در کار بود راه‏هایى براى بطلان آن وجود دارد:
۱- استعاذه به خداوند و خواندن سوره‏هاى فلق و ناس.
۲- خواندن و نوشتن آیات ۷۵ تا ۸۲ سوره یونس.
۳- دعا و تضرع به درگاه خداوند.
۴- درخواست دعا از اولیاى واقعى خداوند.

  

دعا برای دیدن فرد مورد نظر در خواب

به جهت دیدن فرد یا شیء مورد نظر در خواب خواندن این سه اسم مقدس «النور» و «الباسط» و «الظاهر» به تعداد زیاد با رعایت طهارت و پاکی بدن و لباس طاهر و در مکان مقدس) موثر است.

 Ð˜Ð·Ð¾Ð±Ñ€Ð°Ð¶ÐµÐ½Ð¸Ðµ

دعا برای جا کردن خود در دل دیگران

دعا برای القاء مهر خود در دل دیگران : هر کس بخواهد کسی را به دوستی خود مایل سازد، چندان که یکساعت بدون او شکیبایی و تحمل نتواند کرد این ایه را بخواند، به طعامی بدمد، و به او بخوراند.
«بسم الله الرحمن الرحیم ان لا تعلوا علی و اتونی مسلمین»
«به نام خداوند بخشنده مهربان، توصیه من این است که نسبت به من برتری جویی نکنید و به سوی من در آیید در حالی که تسلیم حق هستید.» (سوره نمل، آیه ۳۰ و ۳۱)
«لو لا ان ربطنا علی قلبها لتکون من المومنین»
«اگر دل او را به وسیله ایمان محکم نکرده بودیم، تا در زمره اهل ایمان در آید.» (سوره قصص، ایه ۱۰)

 Femme Fatale

 

دعا برای رفع بد اخلاقی

امام صادق (ع) فرموده است: «اگر کسی بداخلاق شد، در گوش او اذان بگویید.»


دعا برای دفع فال بد
رسول اکرم (ص) فال خوب زدن را دوست می داشت، و فال بد زدن را خوش نداشت و می فرمود: هر کس چیز ناخوشایندی دید که به نظرش بد جلوه می آید این دعا را بخواند.
«اللهم لا یوتی الخیر الا انت، و لا یدفع السیئات اانت و لا حول و لا قوه الا بک»
«خدایا! خوبی را کسی جز تو نمی دهد، و بدیها را کسی جز تو دفع نمی کند، و هیچ جنبش و نیرویی نیست مگر به کمک تو.»

 

دعا برای دوری از نکبت و ناخوشی

از حضرت رسول (ص) مروی است. هر کس صبح سه مرتبه دعای زیر را بخواند، و دم (نفس) خود را بر کف دست خود بدمد، و به صورتش بمالد در آن روز هیچ نوع مکروهی به وی نرسد، و هرگاه در اول شب همین عمل را به جای آورد، تا صبح از هر قسم نکبتی محفوظ باشد.

«بسم اله الذی لا یضر مع اسمه شیء فی الارض و لا فی السماء و هو السمیع العلیم»
«به نام خدایی که با نام مقدسش هیچ چیزی نه در زمین و نه در آسمان زیان نمی رساند، و او شنوای داناست.

 Fernwood's Morning Sunrise

 

دعای نجات از تنگناها

رسول اکرم (ص) فرموده است: «هر کس زیاد ذکر «استغفرالله ربی و اتوب الیه» گوید، خداوند گره غمهای او را بگشاید، و از هر تنگنایی بیرونش برد، و از آن جا که گمانش را هم نمی برد، روزیش رساند.

 Heartland's Tanzanite

آيه جهت فرزند خواستن از خداوند مهربان
اين آيه را مرتب بخواند:
ربي لا تذرني فردا و انت خير الوارثين .

 Purple Panda

 

گشایش کار
برای گشایش در کار و فتح و قوت کسب٬ هرکس ۲ بار صلوات بفرستد و الم نشرح و آیه الکرسی را هر کدام ۲ بار بخواند و از انگشت کوچک تا بزرگ عقد کند (ببندد) البته تاثیر عجیبی خواهید دید.

و نیز برای گشایش کار آیه الکرسی بعد از هر نماز خوانده شود.

سوره قدر ۱۰ بار بعد از نماز صبح خوانده شود.

 Streptocarpus-Blue-Frills-live-house-plant-cape-primrose-african-violet

جهت فروش خانه
آیه الکرسی را نوشته و پس از آن نوشته شود:

یا حفیظ یاحفیظ احفظنی فاستبشرو ببیعکم الذی بایعتم به و ذلک هو الفوز العظیم
و در منزل قرار دهید.

سوره قارعه را نوشته و در منزل قرار دهید.

آیه ۳۳ سوره الرحمن از: یا معشر الجن ... تا ... الا بسلطان را ۷۰ مرتبه بخوانید.

سوره زلزال را از نزدیک یا دور ۷ بار خوانده و به آن سمت بدمید و اگر با هفت بار فروش نرفت روزی ۷۰ بار بخوانید.

 Achimenes Charm: Achimenes are related to the familiar Victorian favorites, African violets, and this variety exhibits similar coloring as some of these gems. With blooms that are a solid, deep pink, Charm is a beauty that sparkles in groups. Plant several groupings that spill out of matching windowboxes or hanging baskets. Bright, indirect light or dappled shade. Z 10, happiest in 50 degrees +.  Blooms late spring through fall.

خلاصی از زندان

هر کس را اگر به ناحق در زندان کرده باشند این آیات را نوشته و بر بازوی راست خود ببندد و بعد از آن به خواندن آن آیات مداومت کند خلاص شود.

فلما دخلوا علی یوسف...تا...انه هو الحکیم العلیم.(سوره یوسف آیات 99 و 100)

هرکس 7بار سوره انفال را بخواند، اگر زندانی باشد خلاص شود و اگر بدست ظالم گرفتار است نجات یابد.

 African Violet LE-Esmeralda Russian/Ukrainian variety plant

بخت گشایی

امام صادق (ع) فرمود : اگر دختری در خانه مانده باشد و کسی به خواستگاری او نیاید سوره احزاب را بر پاره ای کاغذ بنویسد و در حقّه ( ظرف کوچک که در آن جواهر یا چیز دیگر بگذارند ) بگذارد و آن را در خانه ای که آن دختر باشد قرار دهد خواستگار برای آن دختر بسیار شود .

 Ð›Ð•-Мавка

درمان بیماری ها و همچنین امراض سخت و صعب العلاج

امام رضا (ع) فرمود : هر کس را مرضی سخت و صعب العلاج باشد نام الهی « یا واحد » را هر روز هزار و یک بار گوید و ورد زبانش گرداند از آن مرض شفا پیدا خواهد کرد.

در مهج الدعوات ٬ سید بن طاووس از سعید بن ابی فتح قمی نقل کرده است که : مرا مرضی عظیم بود که طبیبان از علاج آن عاجز بودند به این دعا ( دعای ذیل ) عمل کرده شفا یافتم .

از حضرت امام صادق (ع) روایت است که پیامبر فرمود : هر که را مرضی باشد ٬ بعد از نماز صبح چهل بار بگوید و دست بر آن جا که علت باشد بمالد از آن صحت یابد :

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین حسبنا الله و نعم الوکیل تبارک الله احسن الخالقین و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم (خواص الآیات)

از خواص سوره محمد (ص) در روایات آمده است : هر کس این سوره را بنویسد و با هر آب پاکی بشوید و به مریض بدهد ٬ آن مریض شفا پیدا خواهد نمود . 

در کتاب مصباح کفعمی آمده است که آیه ۱۳۱ و ۱۳۲ سوره طه را بنویسد و بر بیمارببندد ٬بیمار شفا یابد :
رزق ربک عینیک الی ما متعنا به ازواجاْ منهم زهرة الحیوة الدنیا لنفتنهم فیه و رزق ربک خیر و ابقی و امر اهلک بالصلوة و اصطبر علیها لا نسئلک رزقاْ نحن نرزقک و العاقبة للتقوی

Raspberry Halo Sport


ذکر برای تقویت اراده
هر کس که ضعیف الاراده باشد : اسامی الهــــی «الشدیـد» ٬ «ذوالقـوة» ٬ «القاهــــر» ٬ «المقتــدر» را بخواند و بر خواندن مداومت نماید ٬ همت و اراده اش قوی گردد . منبع : خواص الآیات صفحه ۶۳

 Ð›Ð•-Шанталь. Селекционер Е.Лебецкая.  Крупные полумахровые ярко-винно-малиновые цветы с сильно гофрированными краями и белым глазком в центре на высоких крепких цветоносах. Слегка волнистая темная листва. При прохладном содержании белый глазок более выражен и рюша приобретает зеленый цвет. (Описание автора)

 

دعای بسیار مجرب برای ادای قرض و دین

«معاذبن جبل» گوید: روز جمعه ای از نماز با رسول خدا (ص) بازماندم، حضرت فرمود: چه عاملی تو را از نماز جمعه بازداشت؟ عرض کردم. ای رسول خدا! یوحنای طلبی از من داشت و در خانه من در انتظارم بود ترسیدم که مرا باز دارد حضرت فرمود: آیا دوست داری که خدا قرض تو را رد نماید؟

گفتم: آری ای رسول خدا. حضرت فرمود: آیه 25 و 26 سوره آل عمران از (قل اللهم مالک الملک...) تا بغیر حساب را بخوان سپس بگو
- یا رحمان الدنیا و الاخره و رحیمهاما تعطی منهما ما تشاء و تمنه منهما ما تشاء اقض عنی دینی- ای رحمان دنیا و آخرت، ای رحیم دنیا و آخرت، به هر که بخواهی عطا می کنی و از هر که بخواهی منع می نمایی، بدهکاریم را ادا کن.
هرگاه چنین کنی اگر به گنجایش زمین از طلا قرض داشته باشی، خداوند ادا فرماید.

دعایی از امام صادق (علیه السلام) وارد شده که فرمود: هر کسی ده بار یا الله بگوید، به او گفته میشود، لبیک، حاجت تو چیست؟


امام موسی بن جعفر (ع)فرمود:
هركس بعد از نماز صبح و مغرب پیش از آنكه پارا بگرداند و با كسی سخن گوید این ذكر را بگوید :
ان الله و ملائكة یصلون علی النبی یا ایها الذین امنو صلو علیه و سلمو تسلیما اللهم صل علی محمد النبی وذریته 
خدا برای او صد حاجت روا كند هفتاد حاجت در دنیا و سی در آخرت
منبع :ختوم و اذكار مقدم

  

 کار شما هرجا گیر کرد این ذکر رو بگویید اللهم صل علی موسی ابن جعفر ولی امرک

  

چند سال پیش شاید یه چیزی حدود 17 سال پیش یه خانمی که اهل دعا و قرآن بود بهم گفت هر وقت خواستی سوار ماشین بشی یا از خونه بری بیرون طوری که ترس از آسیب و سایل نقلیه داری مثل تصادفات و... قبل از خروج از خونه یا وقتی تو ماشین نشستی 19 تا بسم الله بخون هیچ اتفاقی نمی افته. اگر هم تصادفی صورت بگیره چه به کسی بزنی و یا بهت بزنن خسارت فقط مادی خواهد بود.و به قدرت خدا خسارت جانی همراه نداره.
الحمد الله تا امروز خیلی کمکم کرده.تصادفاتی برام اتفاق افتاده که شاید اگر از اسم خدا کمک نگرفته بودم الان وجود خارجی نداشتم !

 Chimera African Violets::

آيه جهت ترسيدن در شبها
چنانچه اين آيه را بخواند، نخواهد ترسيد اگر چه در ميان جانوران بايستد و عدد خواندن آيه مباركه 32 مرتبه است كه در حين حركت بخواند.

الا ان اولياء اللّه لاخوف عليهم و لا هم يحزنون .

 African Violet by Picture Zealot

 

حاجت گرفتن :
40 روز خواندن سوره ی احزاب با حضور قلب
واسه خودم دوبار جواب داده فقط هم دوبار به این کار متوسل شدم هر دو بار جواب داده.

 

 African Violet Saintpaulia ‘’ IAN Metelitsa ‘’ Young Plant | eBay

براي هر مشكلي 554 مرتبه بگين يا رئوف و يا رحيم اعتقاد داشته باشين كه جواب ميگيرين .

 

دعا به هنگام شروع تلاش روزانه 

امام صادق (ع) فرموده است: برخی دعاهاست که اگر کسی خواندن آن را در وقت خود فراموش کند، سزاوار است آن را قضا نماید و آن این است که هر روز پس از بامداد ده بار دعاهای زیر خوانده شود:
«لا اله الاالله وحده لا شریک له، له الملک و له الحمد یحیی و یمیت و یمیت و یحیی و هو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر»
«معبودی جز خدا نیست، تنهاست. شریکی ندارد. مالکیت و ستایش از آن اوست. زنده می کند و می میراند. می میراند و دوباره زنده می کند. زنده ای است که نمی میرد. تمام نیکیها به دست اوست و بر هر چیزی تواناست.
«اعوذ بالله السمیع العلیم»
«به خداوند شنوای دانا پناهنده می شوم.»

 Ma's Winter Moon

 

دعای مخصوص چشم زخمی 

ابن عباس» روایت کرده است:
رسول اکرم (ص) پیوسته امام حسن و امام حسین (ع) را به وسیله دعا در امان و پناه خداوند قرار می داد و می گفت:
«اعیذ کما بکلمات الله التامه و اسمائه الحسنی عامه من شر السامه و الهامه، و من شر عین لامه و من شر حاسد اذا حسد»
«شما را در پناه کلمات تامه الهی و اسمای نیکویش قرار می دهم، از شر هر چیز زهردار و حیوانات و حشرات سمی، از شر چشم بد، و از شر هر حسد کننده زمانی که حسد ورزد.»
«ابن عباس» گوید: آنگاه پیامبر (ص) روی به ما کرد و فرمود: اینگونه حضرت ابراهیم خلیل الرحمان (ع) برای اسحاق و اسماعیل دعا می کرد و پناهشان می داد.

 Ð¡Ð¾Ð½Ð°Ñ‚а-Кольчуга. Крупные белые с четкими сиреневыми напечатками в фиолетовой обводке звезды. Цветок в цветке. Аналогов нет. Лист зеленый.

برای شفای مریض :
برای شفای مریض بگوید : اَستَغفِرُ اللهَ رَبِّی وَ اَتُوبُ اِلَیهِ 
سپس صلوات فرستاده و هفت مرتبه بر مریض بخواند یا ارحم الراحمین 
بعد از آن چهل مرتبه این دعا را نیز بخواند 
اللهُمَّ اشْفِهْ بِشِفائِکَ وَ داوُهُ بِدَوائِکَ و عافِهْ مِنْ بَلائِکَ بِحَقِّ وَلِیَّکَ وَ ابْنِ اَولیائِکَ الْعَبْدِ
الْصّالحِ مُوسَی بْنِ جَعْفَرِ علیه السلام 
کرارا تجربه شده و خوب خواهد شد و اگر چند نفر هستند می توانند چهل مرتبه را بین خود تقسیم 
کنند تا مریض زودتر شفا یابد 

منبع : تحفة الرضویة صفحه ۱۱۵


Фиалки в Курске - РМ-Сладкие Грезы

 

برای رفع شدت گرفتاری :

از شیخ بهایی نقل است برای رفع شدت گرفتاری شب جمعه نیت روزه فردا را بکند سپس بعد از نماز 
صبح ۶۰۰ مرتبه بگوید ماشاءَ اللهُ لا قُوَّةَ اِلّا بِاللهِ 
بدون شک به هدفش خواهد رسید مولف گوید من در امور کلی تجربه کرده ام

 african violet

 

برای محبت و دوست داشتن زن و شوهروهمچنین داشتن آرامش زندگی تلاوت هر روز سوره مزمل توصیه شده

 دعا واسه اینکه کسی نسبت بهتون بدخلق نشه و دیگران دوستدار شما باشن 

12 بار ذکر " یا عزیز ذالعز و الجلال اعزنی " 

10 بار " فالله خیر حافظون و هو الرحم الرحیمن " 
10 بار " لا حول والا قوه اله بالله العلی العظیم "

 This is the plant Blueberry Mint. The plant is standard in size. It has dark green leaves with a ruffled leaf type. The leaf underneath is red in color. The flowers are dark blue with a white edge ...

 

برای خانه دار شدن
سوره مومنون آیه 29 
بعد از نماز صبح 
(70 مرتبه )

 وَقُل رَّبِّ أَنزِلْنِي مُنزَلًا مُّبَارَكًا وَأَنتَ خَيْرُ الْمُنزِلِينَ ﴿۲۹﴾


و بگو پروردگارا مرا در جايى پربركت فرود آور [كه] تو نيكترين مهمان‏نوازانى 
(۲۹)

ولی برای فروش خونه و زمین یه موردی که خودم دیدم از اون زمین یا ملک هفت تا سنگریزه بردار و هفت بار سوره اسری یا بنی اسراییل رو بخون بهشون یعنی هر سنگریزه یه سوره و دوباره به همون ملک بریزشون 

يَرْجُونَ تِجَارَةً لَّن تَبُورَ سوره فاطر ایه 29 

کامل ایه هم این هستش 

إِنَّ الَّذِينَ يَتْلُونَ كِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِيَةً يَرْجُونَ تِجَارَةً لَّن تَبُورَ

آنان که کتاب خدا را می خوانند و نماز می گزارند و از آنچه به آنها داده ايم پنهانی و آشکارا انفاق می کنند ، اميدوار به تجارتی هستند که هرگززيان نمی کند.

 African Violet/ OptimaraFRIENDSHIP/well rooted by TakeAcompliment

برای برآورده شدن حاجت سوره انعام را تا آیه 123 بخوانید در آیه 124 تنها جایی در قرآن است که دو کلمه الله در کنار هم قرار گرفته بعد از خواندن اولین الله حاجت خود را از خدای بزرگ بخواهید بعد ادامه سوره را تا آخر بخوانید فقط در حین خواندن نباید با کسی حرف بزنید از اول تا آخرش در جای خلوت بخوانید بهتره

  

سوره قریش رو 7 مرتبه اگه روی غذایی بخونید پربرکت میشه

  

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 11 دی 1397 ساعت: 0:28