چرا وقتی موفق میشویم دیگران از ما متنفر میشوند؟!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

توصیه ما این است که متنفرهای بیشتری داشته باشید. چرا؟ چون بین میزان موفقیت شما و تعداد کسانی که از شما متنفرند ارتباط مستقیم وجود دارد. کارشناسان زیادی به شما خواهند گفت که اگر می خواهید عالی باشید، باید دوست داشته باشید که از شما متنفر باشند. منظورمان این است که باید دوست داشته باشید که مورد تنفر قرار بگیرید چون این به آن معنا است که در مسیر درست قرار دارید. همه افراد موفق منتقدان خود را دارند – حتی مایکل جردن و استیو جابز – با اینحال به طور قابل توجهی موفق هستند.

متنفرها افرادی هستند که راه به سمت موفقیت را می دانند ولی هیچوقت خودشان سوار هواپیمایی که به آنجا می رود نمی شوند.

همه اینها این واقعیت را تایید می کنند که ما در بیزنسمان به متنفرها نیاز داریم ولی نمی توانیم اسیر حرف هایی شویم که منتقدین درمورد کارمان می گویند


چرا متنفرها متنفرند؟


انتقاد تنفر از خویشی است که به بیرون برگشته است. باور ما این است که تنفر اغلب نشانه ضعف، دشمنی و ترس است. متنفرها به این دلیل از شما متنفرند که شما کاری را می کنید که آنها نمی توانند بکنند یا از تلاش کردن برای آن می ترسند. متنفرها بخش طبیعی روند رشد و پیشرفت بیزنس شما هستند. وقتی کارتان را تازه شروع کرده اید، منتقدانی خواهند بود، وقتی موفق شوید، کسانی از شما متنفر می شوند و وقتی ایدآل و عالی شوید، همه آنها تحسینتان خواهند کرد.


سوال این است: می خواهید برای بزرگ و موفق کردن برندتان منتقدان و متنفرهایی برای خودتان داشته باشید؟ یک راه برای جلوگیری از مورد تنفر قرار گرفتن وجود دارد. این است که در حاشیه بمانید، هیچ کاری نکنید، هدفی نداشته باشید، متوسط باشید تا هیچکس نه قضاوتتان کند و از شما متنفر باشد.


انتقاد و تنفر بهایی است که برای رشد و پیشرفت بیزنستان می پردازید. پس اجازه ندهید صدای متنفرهایتان دست پاچه تان کند. اگر به حرف هایشان گوش دهید فقط به آنها قدرت می دهید. سروصدایشان را نادیده بگیرید و از آنها برای شعله ورتر کردن آتش موفقیتتان استفاده کنید. آنها به این دلیل از شما متنفرند که کارهای بزرگ انجام می دهید. درواقع آنها یکی از بهترین بازخوردهایی هستند که می توانید داشته باشید.


موضوع موردنظر: هرچه متنفرهای بیشتری برای نامزد ریاست جمهوری وارد بازی شوند، رای های داخل صندوق رای به نفع او بیشتر خواهد شد. نشریه نیوزویک عنوان کرده بود که متنفرهای یک نامزد بیشتر از طرفداران او هستند. متنفرهای هاوارد استرن هم خیلی بیشتر از طرفداران او به برنامه های رادیو یی اش گوش می دهند چون می خواهند بدانند که چه می گوید. داشتن متنفرهای زیاد برابر است با موفقیت زیاد.


یادتان باشد: ممکن است به شما شک کنند، ممکن است با شما بجنگند، ولی هیچوقت نمی توانند متوقفتان کنند.

 

 

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 10 آبان 1395 ساعت: 19:32

close
تبلیغات در اینترنت